Blink Oyun Geliştirici

Blink oyun geliştiren kişi veya bağımsız grupların, herhangi bir ücret ödemeden oyunlarını Blink mağazada yayınlamalarına olanak tanır. Blink tarafından sunulan tüm servisler ücretsiz olup, oyun geliştiricilere ek maliyetler getirmeden üretilen projelerin ivmelendirilmesi ve dijital ortamda kolayca pazarlanabilmeleri hedeflenmektedir.

Ürün Ücretlendirme Türleri

Oyunlar geliştiricinin tercihine göre ücretsiz veya ücretli olarak mağazada yayınlanabilir. Oyunun satış ücretini ve yapılacak olan indirimleri oyun geliştirici belirler. Ücretlendirme TL, USD ve EURO para birimleri için ayrı ayrı yapılabilir.

       

Ödeme Alma Yöntemleri

Blink ödeme alma yöntemi olarak dünyanın önde gelen çevrimiçi ödeme alma ve gönderme sistemi olan PayPal’ı kullanır. Geliştiricilerin oyunlarını mağazada satışa çıkarabilmeleri için Premier veya Ticari bir PayPal hesabına sahip olmaları gerekir. Blink Mağaza'da satış yapabilmek için şirket olma zorunluluğu bulunmamaktadır. PayPal satış başına kendi belirlemiş olduğu oranlarda kesinti yapmaktadır. Her bir satıştan sonra alınan ödeme geliştiricinin belirtmiş olduğu PayPal hesabına otomatik olarak aktarılır. Satışlar TL, USD, veya EURO üzerinden olabilir. Blink satışlar için herhangi bir kesinti veya komisyon almamaktadır. Mağazadan yapılan tüm satışlar ve alınan ödemelere ilişkin detaylar Blink Oyun Geliştirici arayüzünden rahatlıkla takip edilebilir. Geliştiriciler diledikleri zaman PayPal bakiyelerini banka hesaplarına ücretsiz olarak transfer edebilirler.

Aşağıdaki PayPal bilgileri mağazada satış yapılabilmesi için minimum gereksinimlerdir.
- Premier veya Ticari PayPal hesabı
- PayPal hesabının e-posta adresi
- PayPal Kimlik Simgesi

Dijital Haklar Yönetimi (DRM)

Dijital medyaların günümüzde çok kolay bir şekilde kopyalanabilir olması sebebiyle lisans haklarını kontrol etmek amacıyla Blink, oyun geliştiricilere kopya koruma alt yapısı sunar. Blink üzerinden satın alınan ücretli ürünler, sadece satın alan kişi tarafından çalıştırılabilir.

Oyun Geliştiriciler açısından Blink’in avantajları

  • Sunulan tüm servisler ücretsizdir.
  • Satışlardan elde edilen tüm gelirler direkt olarak geliştiricinin PayPal hesabına otomatik olarak aktarılır.
  • Satış yapmak için şirket olmak gerekmez.
  • Satışlardan elde edilen gelirler istenilen zamanda ücretsiz olarak banka hesabına transfer edilebilir.
  • Geliştiricilerin yayınlamış olduğu güncelleme paketleri otomatik olarak Blink tarafından indirilir ve kullanıcılar her zaman güncel sürüme sahip olur.
  • Kopya koruması (DRM) alt yapısı mevcuttur.